LKS Niwa Nowa Wieś i UKS 3 Staszkówka Jelna zwycięskie w finale małopolskiego turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka

Na starcie tegorocznej edycji Małej Piłkarskiej Kadry na stadionie Krakusa pojawiło się ostatecznie osiem zespołów – trzy dziewcząt i pięć chłopców. Rywalizacja przebiegła systemem „każdy z każdym” w stała – mimo upalnej pogody – na bardzo dobrym i wyrównanym poziomie. Zwycięzców wyłoniły dopiero ostatnie mecze, a szczególnie wśród chłopców do końca szanse na triumf miały aż trzy zespoły.

Faworyzowany zespół AKF Wisła Brzeźnica już w inauguracyjnym spotkaniu przełknął gorzką pigułkę przegrywając z Respektem Myślenice 1:3. Gdy po za zaciętym meczu na sekundy przed końcowym gwizdkiem arbitra Stanisława Święcha Wiślaczki uległy koleżankom ze Staszkówki 2:3 stało się jasne, że ostatnie starcie zwycięskich zespołów wyłoni triumfatora zawodów, a Wiśle przypadnie w udziale trzecia lokata. Starcie Respektu ze Staszkówką obfitowało w pełne emocji sytuacje, a prowadzenie zmieniało się by ostatecznie przechylić się na stronę Jelnej w stosunku 2:1. Radość podopiecznych trenera Michała Bąka i wspaniały puchar jedzie do Jelnej! Jelnianki zostają także wyróżnione nagrodami indywidualnymi. Za najlepszą bramkarkę uznano Weronikę Dolańską, a tytuł Królowej Strzelczyń trafił do Nadii Wszołek. Tytuł najlepszej zawodniczki przyznano Emilii Magierze z Respektu.
W skład zwycięskiej drużyny obok wyróżnionych Wszołek i Dolańskiej wchodziły: Amelia Gruca, Zuzanna Bubniak, Wiktoria Ludwin, Julita Niewola, Emilia Bednarska, Anna Trybus, Milena Karp, Oliwia Migacz i Zuzanna Hadalska. W dniach 10-13 lipca zwycięski zespół uda się do Zamościa by reprezentować Małopolskę w finale Ogólnopolskim. Powodzenia!

Rywalizację chłopców rozpoczął pojedynek Piasta Łapanów z Gwiazdą Brzegi zakończony zwycięsko 3:0 przez Łapanowian. Falstartem zakończył się dla gospodarzy z Krakusa mecz z Wilgą Koźmice Wielkie przegrany 0:1. W drugiej serii spotkań Piast uległ Krakusowi 0:1, a Niwa z Nowej Wsi zremisowała 2:2 z Gwiazdą. W trzeciej serii spotkań Piast uległ Niwie 0:2, Wilga pokonała Gwiazdę 2:1. Przedostatnia runda to kolejne zwycięstwo Niwy tym razem z Wilgą 4:3 i zdecydowana wygrana Krakusa z Gwiazdą 4:0. Przed ostatnią kolejka aż trzy zespoły miały równe szanse na końcowe zwycięstwo. I tu padły zaskakujące rezultaty Wilga w samej końcówce meczu traci gola i przegrywa z Piastem 0:1, a Krakus remisuje z Niwą 1:1 i tym samym dość niespodziewanie to chłopcy w Nowej Wsi okazują się zwycięzcami turnieju. Ostateczna tabela:

1. Niwa Nowa Wieś 4 8 9 – 6
2. Krakus Swoszowice 4 7 6 – 2
3. Piast Łapanów 4 6 4 – 3
4. Wilga Koźmice Wielkie 4 6 6 – 6
5. Gwiazda Brzegi 4 1 3 – 11

Nagrody indywidualne zdobyli: Bartosz Kania z Wilgi jako najlepszy strzelec (6 goli – czyli wszystkie strzelone przez zespół w turnieju!), Dominik Karczmarczyk z Niwy najlepszy zawodnik i najlepszy bramkarz to Jakub Schwenk z Piasta.

Skład zwycięskiej drużyny: Nikodem Piskorek, Aleksander Bil, Nataniel Adamczyk, Krystian Honkisz, Nikodem Mleczko, Dominik Kramarczyk, Maciej Konieczny, Wojciech Sadlik, Igor Kobiałka, Maciej Luranc i Karol Martyniak. Drużynę w zawodach prowadził Rafał Naglik. Zwycięzcy będą reprezentować Małopolskę w Ogólnopolskim finale, który odbędzie się w dniach 6-9 lipca w Reńskiej Wsi w województwie opolskim. Powodzenia!
Wszystkie zespoły nagrodzono pucharami, dyplomami, najlepsi otrzymali komplety strojów piłkarskich. Małopolski Okręgowy Związek Piłki Nożnej reprezentowany przez wiceprezesa Jerzego Nagawieckiego przekazał wszystkim zawodniczkom i zawodnikom piękne upominki – ręczniki z podobiznami reprezentantów Polski wydane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Zawody otworzył i nagrody wręczał wiceprezes Jacek Kucybała w asyście Jerzego Nagawieckiego i skarbnika Małopolskiego Zrzeszenia Czesława Sadko. Turniej sędziowali Stanisław Świech i Marcin Oskwarek, a całość prowadził Jacenty Kowerski.