Piłkarki UKS 3 Staszkówka Jelna złotymi medalistkami Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS „Piłkarska Kadra Czeka” w Siedlcach!

Siedlce były w dniach 22-24 lipca areną tegorocznych Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w piłce nożnej dziewcząt „Piłkarska Kadra czeka”. Do zmagań przystąpiło ostatecznie 9 drużyn, a wśród nich reprezentująca Małopolskę UKS 3 Staszkówka Jelna.

W wyniku losowania nasze dziewczęta trafiły do grupy B, gdzie znalazły się w towarzystwie faworytek imprezy KKPK Medyk z Konina i LUKS Astoria Szczerców Junior z województwa łódzkiego.

Już w pierwszym meczu nasze dziewczęta stoczyły pasjonujący pojedynek z Medykiem zakończony zwycięstwem 3:2. I to właśnie ten mecz okazał się kluczowy dla całego przebiegu zawodów. Astoria bowiem uległa zarówno Koniniankom 0:5 jak Jelniankom 1:8. Tym samym Staszkówka wygrywając grupę przystąpiła do rywalizacji o medale, a ich rywalki zostały szybko pozbawione złudzeń. 7:0 z KSP Kielce i 6:0 z Rolnikiem Biedrzychowice są tego wymownym dowodem.

Dla trenerów Wojciecha Mroza będącego także prezesem klubu i Michała Bąka to wspaniały wynik i uświetnienie Jubileuszu 10-lecia klubu. To nie pierwsze w tym roku osiągniecie, bowiem w czerwcu seniorki po zwycięskim barażu z Bielawianką Bielawa awansowały do I ligi państwowej!

Zakładając w 2010 roku Klub treningi rozpoczęło 10 dziewcząt, dziś to już grupa ponad 150 pasjonatek futbolu!

Zdobycie złotych medali to wspaniały sukces poparty także wyróżnieniami indywidualnymi. Paulina Piksa została uznana MVP turnieju, a królową strzelczyń Wiktoria Dudka, która ośmiokrotnie trafiała do bramek rywalek.

Gratulujemy całemu zespołowi i trenerom Wojciechowi Mrozowi i Michałowi Bąkowi!!!

Zdjęcie autorstwa Janusza Mazurka ze strony „Życia siedleckiego”.