Świetny start Małopolan na XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 12 medali i drugie lokaty w klasyfikacji wojewódzkiej oraz klubowej LKS Witów Mszana Górna!

Ostatnią praktycznie dużą imprezą sportową z udziałem naszych narciarzy przed wybuchem wirusa COVID-19 była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, której areną były trasy biegowe na Kubalonce i skocznia w Wiśle.

Nasi młodzi sportowcy wywalczyli łącznie 12 medali w tym trzy złote, 5 srebrnych oraz 4 brązowe zajmując w klasyfikacji wojewódzkiej II miejsce w kraju ustępując tylko gospodarzom z województwa śląskiego!

Także w klasyfikacji klubowej Ludowy Klub Sportowy Witów Ski Mszana Górna zakończył start na II miejscu, a zwycięstwo przypadło MULKS Grupie Oscar z Tomaszowa Lubelskiego.

Złote medale zdobyli:

junior Sebastian Bryja (UKS Regle Kościelisko) w biegu na 10 km oraz w biegu łączonym oraz po raz trzeci Sebastian Bryja z Robertem Bugarą w sztafecie sprinterskiej.

Medale srebrne:

Julia Demkowska z LKS Witów Ski Mszana Górna w sprincie dowolnym i w biegu na 15 km oraz wraz Magdaleną Murzyn w sztafecie sprinterskiej, wspomniany już wcześniej Sebastian Bryja w sprincie dowolnym oraz Adam Skupień z LKS Poroniec Poronin w kombinacji norweskiej na skoczni HS 104 i biegu na 3,9 km.

Medale brązowe:

Ewelina Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna w sprincie dowolnym, Julia Demkowska w biegu łączonym, Ewelina Kołodziej i Gabriela Daniec w sztafecie oraz drużyna w składzie Adam Skupień i Bartłomiej Kuchta w kombinacji norweskiej.