Złota sztanga Małgorzaty Myjak na Igrzyskach w Ciechanowie!

Na zakończonych w Ciechanowie Igrzyskach LZS znakomicie spisała się podopieczna trener Moniki Grzesiak Małgorzata Myjak zdobywając nie tylko w wielkim stylu złoty medal, ale także poprawiając rekord kraju w kategorii do lat 17!

O tegorocznych startach opowiada trener Monika Grzesiak:

„Start na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS do lat 20 był dla urodzonej w Powroźniku Małgorzaty drugim startem w tym sezonie. Pierwszy start równie udany był tydzień wcześniej w Zamościu na Mistrzostwach Polski LZS do lat 17. Tam Małgosia uniosła w dwuboju 165 kg co dało jej złoty medal.

Ciechanów okazał się równie szczęśliwy. Gosia bezkonkurencyjnie wygrała kategorie wagową do 55 kg wyrywając 78 kg i podrzucając 93 kg. Pobiła w pięknym stylu rekordy Polski w rwaniu i dwuboju do lat 17, 20 oraz 23 lat. Świadczy to tylko o Jej ogromnym potencjale.

Kolejny udany start zanotowała już tydzień później startując na  Turnieju Nadziei Olimpijskich (do lat 18) gdzie wyrwała 80 kg ustanawiając nowy rekord Polski w rwaniu do lat 17 w kat. wagowej do 59 kg (waga zawodniczki 55.25). W punktacji sinclaira – przelicznik  wagi ciała do uniesionych kilogramów – była druga spośród wszystkich startujących w zawodach zawodniczek!

Obecnie przygotowujemy się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ciechanowie, która odbędzie się w dniach 24-27 wrzesień. Będzie to ostatni start Gosi w tym sezonie ale najważniejszy, w którym będzie walczyć o najwyższą lokatę”.

Gratulując Małgorzacie i Jej Trenerce Monice Grzesiak trzymamy kciuki i spełniania marzeń w pięknie rozwijającej się karierze sportowej!