Andrychowski Beskid zwycięzcą IV edycji „Wakacji z piłką nożną” – ponad 10 tysięcy startujących – czas wolny od nauki spędzony na sportowo!

Dobiegła końca impreza, której Patronem Honorowym był Marszałek Małopolski Jacek Krupa, a Ambasadorem trener narodowej reprezentacji Adam Nawałka. Czterostopniowa rywalizacja rozpoczęła się jeszcze w czerwcu, a pierwszy gminny turniej rozegrano w Radziszowie. W ponad 90% gmin przeprowadzono turnieje, których zwycięzcy kwalifikowali się na szczebel powiatowy, a następnie do finałów subregionalnych. Prawo gry w rozegranym w sobotę 20 sierpnia na stadionie WLKS Krakus Swoszowice uzyskało 10 zespołów, po dwa najlepsze z każdego subregionu.

Finałową imprezę otworzyli Marszałek Małopolski Jacek Krupa i Prezes Krajowego Zrzeszenia LZS Władysław Kosiniak-Kamysz.

Młodzi piłkarze zaimponowali wolą walki, postawą fair i skutecznością! W 29 meczach padło aż 129 goli. Zaimponowali młodzi piłkarze Beskidu Andrychów odnosząc komplet zwycięstw strzelając rywalom 40 goli, a Daniel Budka zdobywając 26 bramek bezapelacyjnie zdobył tytuł króla strzelców turnieju.

Tytuł najlepszego zawodnika przyznano Jakubowi Brzeźniakowi z Lotnika Kryspinów a bramkarza Kacprowi Szewczykowi z Górali Nowy Targ.

Mecz finałowy pomiędzy Beskidem Andrychów a Góralami zakończył się wysoką wygraną Andrychowian 7:0, a wspomniany Budka strzelił w tym meczu 5 bramek zaś pozostałe były dziełem Juliana Wdowiaka i Kacpra Kacprzaka.

W pozostałych meczach finałowych w meczu o trzecie miejsce Lotnik Kryspinów pokonał 5:0 Zatorzankę Zator, o piąte Orliki Szalowa pokonały Grodzisko Raciechowice po remisie 1:1 w rzutach karnych 2:0. W meczu o siódme miejsce Dąbrovia Wielogłowy okazała się lepsza wygrywając 8:3 z Wilkami Zawoja, a pojedynek najsłabszych zespołów MOSiR Tuchów z Rylovią Rylowa wygrali Tuchowianie 2:0.

Każdy zespół nagrodzono okazałymi pucharami i sprzętem sportowym, a wszyscy zawodnicy wrócili do swych domów także z wysokiej klasy piłkami.

W czasie ceremonii zakończenia imprezy Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Urynowicz gratulując najlepszym podkreślił, że nie ma tu pokonanych, bo wszystkie drużyny decydując się na start w wakacyjnej imprezie odniosły sukces.

Słów uznania pod adresem organizatorów Małopolskiego Zrzeszenia nie krył także Prezes Kosiniak-Kamysz, a pomysłodawcom Urzędowi Marszałkowskiemu podziękował za finansowe wsparcie i stworzenie znakomitego klimatu dla tej unikalnej w skali kraju imprezy. Trener zwycięskiego Beskidu Jakub Adamus nie krył wzruszenia po ostatnim gwizdku arbitra. Rok temu przegraliśmy półfinał karnymi, teraz praktycznie ten sam zespół, który prowadzę od trzech lat już nie dał szans rywalom. Wszyscy są uczniami andrychowskich szkół i sukces na pewno da im impuls do dalszych treningów. Dodatkową dla nas nagrodą jest to, że wygraliśmy w turnieju znakomicie zorganizowanym, z piękną oprawą i nagrodami.

Nagrodą dla czterech najlepszych zespołów jest udział w obozie treningowym, który od 22 sierpnia przez tydzień odbędzie się na obiektach LKS „Watra” w Zawoi.

Gratulujemy najlepszym i już dziś zapraszamy na V Jubileuszową Edycję Wakacji w 2017 roku!

Szczegółowa relacja ze swoszowickiego finału znajduje się stronie www.wakacjezpilka.pl