Znamy komplet finalistów IV edycji „Wakacji z piłką nożną” – finał w Swoszowicach już w sobotę 20 sierpnia – zapraszamy!


Rozegrany przed kilku dniami finał subregionu krakowskiego obszaru metropolitalnego w Swoszowicach był ostatnim akordem rywalizacji o prawo gry w Małopolskim Finale. Poznaliśmy wszystkie dziesięć zespołów, które już w najbliższą sobotę na pięknym obiekcie WLKS Krakus w Swoszowicach zagrają o zwycięstwo w IV edycji. Wspomniany finał niejako próbą generalną obiektu i trzeba przyznać, że wypadła znakomicie. Przez całe tegoroczne wakacje w niemal 90% gmin Małopolski łącznie zagrało ponad 750 drużyn! We wszystkich powiatach odbyły się turnieje na tym szczeblu, a najlepsi spotkali się w turniejach subregionalnych. Nie brakło niespodzianek i emocji. Wiele spotkań było tak zaciętych i wyrównanych, że do wyłonienia zwycięzców sędziowie zarządzali egzekwowanie jedenastek. Tylko dwa zespoły Beskidu Andrychów i Tuchowa powtórzyły ubiegłoroczne osiągnięcie awansując do finału!

Subregion Podhalański reprezentować będą Górale Nowy Targ i Wilki Zawoja, Tarnowski Rylovia Rylów i wspomniany MOSiR Tuchów, Małopolskę Zachodnią Beskid Andrychów oraz Zatorzanka Zator, Nowy Sącz Dąbrovia Wielogłowy i Orlik Szalowa, a Krakowski Obszar Metropolitalny Lotnik Kryspinów i Grodzisko Raciechowice.

W finale zespoły zostaną podzielone drogą losowania na dwie grupy. Po dwie najlepsze drużyny zagrają o zwycięstwo systemem pucharowym, podobnie jak i kolejne po dwa zespoły o miejsca 5 – 8, najsłabsi w grupach stoczą pojedynek o 9 i 10 miejsca.

Swoją obecność w swoszowickim finale zapowiedzieli: Patron Honorowy Wakacji Marszałek Małopolski Jacek Krupa, Prezes Krajowego Zrzeszenia LZS Władysław Kosiniak – Kamysz oraz Ambasador Projektu trener naszej narodowej jedenastki Adam Nawałka. Sympatyków sportu zapraszamy do Swoszowic – uroczyste otwarcie o 10-tej, a potem 29 spotkań w tym to najważniejsze o Wakacyjne Mistrzostwo Małopolski!