Brązowy medal AKF Wisła Brzeźnica w turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka!

W Zamościu odbył się finałowy turniej tegorocznej odsłony popularnej imprezy Mała Piłkarska Kadra Czeka w której nasze województwo reprezentowały dziewczęta z AKF Wisła Brzeźnica. Trzynastolatki – podopieczne trenera Andrzeja Żądło – spisały się bardzo dobrze i z urokliwego Zamościa wróciły z brązowymi medalami!
Los przydzielił nasz zespół do grupy A, w której okazały się najlepsze pokonując 5:3 Sportową Czwórkę z Radomia oraz 9:2 LKS Dragon Miszkowice.
Rywalizacja o medale już okazała się zdecydowanie trudniejsza. Ulegając zarówno UKP Suchowicz Team Wólka Panieńska 0:2 jak i 1:4 Polonii Środa Wielkopolska sięgnęły ostatecznie po brązowe medale. Ten najcenniejszy przypadł w udziale dziewczętom w Wólki Panieńskiej po wygranej 2:1 z Polonią.
Duże wyróżnienie indywidualne spotkało bramkarkę naszego zespołu. Maja Becker została bowiem uznana za najlepszą zawodniczkę turnieju na tej pozycji, a piękną statuetkę za to osiągnięcie wręczył Jej wiceprezes Małopolskiego Zrzeszenia, jednocześnie skarbnik Krajowego Zrzeszenia Jacek Kucybała.
Bardzo zadowolony ze startu był trener zespołu Andrzej Żądło, który przekazał nam; „cieszą stałe postępy moich podopiecznych. Turniej świetnie przygotowany na obiektach Hetmana, a liczne atrakcje czekały na wszystkich uczestników. Poznaliśmy Zamość zwiedzając zabytki tego pięknego miasta.
Muszę także wyrazić wdzięczność Rodzicom zawodniczek, którzy są bardzo zaangażowani w codzienne problemy prowadzenia zarówno treningów jak i uczestnictwa w zawodach. Bez ich zaangażowania o sukcesy byłoby znacznie trudniej!
Aktualnie dziewczęta przebywają na zgrupowaniu kadr wojewódzkich w Krościenku nad Dunajcem.”
A oto skład brązowej drużyny: Maja Becker, Martyna Górecka, Milena Łukasik, Emilia Sabuda, Nikola Madejczyk, Alicja Kołodziejska, Natalia Skrok, Karolina Nowak, Sonia Żurek, Julia Włoch, Helena Kasina i Urszula Popowicz.
Należy podkreślić, że zanim nasze brązowe uzyskały prawo gry w zamojskich finałach stoczyły kapitalną walkę w finałach wojewódzkich pozostawiając w pokonanym polu faworyzowane zespoły LKS Respect Myślenice, UKS Staszkówka i LKS Lubomir Wiśniowa.
Zdobycie brązowych krążków przez nasz zespół to jednak wielki sukces Wiślanek, którym serdecznie gratulujemy wierząc, że to początek ich kolejnych sukcesów!