Małopolska i Krakus Swoszowice na drugim miejscu w kolarskich mistrzostwach Zrzeszenia juniorów

Tegoroczny XXXVIII Wyścig Kolarski Juniorów, będący jednocześnie Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów „Złote Koło” odbył się jak zwykle w Dobczycach. Jest to jeden z najważniejszych i najtrudniejszych wyścigów kolarskich dla juniorów. W tym roku frekwencja dopisała. Zapewne dlatego, że w dobie pandemii wyścigów dla juniorów nie jest zbyt dużo. Licznie stawiła się grupa zagranicznych kolarzy z Litwy, Łotwy i Holandii, w sumie było ich 21 na 107, którzy wystartowali w wyścigu. Wśród nich było 55 kolarzy Ludowych Zespołów Sportowych.
Mistrzem Krajowego Zrzeszenia został kolarz MGLKS Błękitni Koziegłowy Jakub Musialik, który w klasyfikacji końcowej wyścigu zajął piąte miejsce. Reprezentanci naszego województwa i WLKS Krakus – bbc Czaja zostali sklasyfikowani na miejscach: 5. Kacper Smreczek, 11. Kacper Krawiec, 15. Szymon Łapsa i 18. Patryk Marcinkowski.
Klasyfikację klubową KZ LZS wygrał UKS Copernicus Toruń CCC (drużyna z Torunia okazała się też najlepsza w klasyfikacji całego wyścigu) przed WLKS Krakus — bbc Czaja i KS Pogoń Puławy. Klasyfikację wojewódzką wygrali zawodnicy reprezentujący kujawsko-pomorskie przed małopolskim i lubelskim.
Najlepszym zawodnikiem z klubu LZS województwa małopolskiego okazał się Kacper Smreczek z WLKS Krakus — bbc Czaja, który otrzymał Puchar Przewodniczącego Małopolskiego Zrzeszenia LZS.

Zwycięzcą całego wyścigu został Estończyk Madis Mikhels, który zresztą był faworytem — ma na swoim koncie dwa tytuły mistrza Europy. Drugie miejsce zajął Holender Jaap Roelen, trzecie Estończyk Joonas Kurtis. Najlepszy z Polaków okazał się zawodnik Warszawskiego Klubu Kolarskiego Mateusz Gajdulewicz.
Klasyfikację górską wygrał Estończyk Arvi Ilves, który otrzymał na pamiątkę koszulkę w groch z napisem „Majka” i oczywiście nagrodę.
Organizatorem wyścigu było Krajowe Zrzeszenie LZS, Małopolskie Zrzeszenie LZS i WLKS Krakus. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Nagrody finansowe dla zawodników ufundowali sponsorzy — Huzar Firma Rodzinna, Wahoo Pro Bikes Paweł Międzybrodzki, Rafał Majka, RASO, Skalnex Jan Sędzik, Koral. Organizacyjnie i finansowo wyścig wsparły samorządy lokalne — Starostwo Powiatu Myślenickiego, Urząd Miasta i Gminy Dobczyce, Urzędy Gmin Jodłownik, Łapanów, Trzciana, Raciechowice.
Nagrody zawodnikom wręczali Marek Mazur, wiceprzewodniczący Krajowego Zrzeszenia LZS i Jacek Kucybała, wiceprzewodniczący Małopolskiego Zrzeszenia LZS i skarbnik KZ LZS.