LKS Burza Roczyny ma 30 lat

W najbliższą sobotę wyjątkowa uroczystość w leżących niedaleko Wadowic Roczynach. 30 lat temu z inicjatywy ówczesnego Prezesa Rady Miejsko – Gminnej z okazji rozgrywanych w dalekim Meksyku Mistrzostw Świata zorganizował gminny turniej pod nazwą „mini mistrzostwa”. Do startu zgłosiła się m.in. drużyna strażaków z Roczyn. Dzielni strażacy nieoczekiwanie okazali się najlepsi i tak udany start postanowili uczcić w iście sportowy sposób powołując Ludowy Klub Sportowy. Nazwa także godna szybkim decyzjom Burza, wszak od pomysłu do realizacji działano niczym burza.

Dziś to trzy zespoły zrzeszające blisko stu amatorów piłki nożnej. Najstarsi zakończyli sezon Jubileuszu zajmując w wadowickiej A klasie 11 miejsce. Udane starty notują także juniorzy starsi i trampkarze. Zarząd, którego prezesem jest Zygmunt Mizera, niegdyś podpora zespołu, dziś szkoleniowiec, dużą troską otacza właśnie najmłodszych. Świadczy o tym chociażby ostatni nabór do klubowego szkolenia.

Dumą Roczyn jest piękny obiekt, który jak podkreśla Prezes Mizera jest na miarę XXI wieku. Będzie więc co świętować, a zapewne wiele wspomnień wywoła sportowy akcent Jubileuszu mecz piłkarski pomiędzy I zespołem, a oldboyami Burzy. Po meczu część oficjalna Jubileuszu – będzie czas uhonorować tym, którzy dbają o rozwój sportu w Roczynach. Małopolskie Zrzeszenie składa Jubilatom serdeczne gratulacje i życzenia rozwoju Klubu dla dobra wszystkich Roczynian.