Ludowy Klub Sportowy Piast Farmina Wołowice ma 70 lat – uroczysta Gala jubileuszowa 22

Znany i ceniony Klub naszego Zrzeszenia Piast Farmina Wołowice kończy w tym roku 70 lat swego istnienia. Miejscowi działacze uznali rok 1947 w którym formalnie zarejestrowano klub jako początek istnienia. Ale działalność sportowa w Wołowicach ma swe znacznie głębsze korzenie. Już bowiem w latach 1910-12 próbowano w Wołowicach futbalowej przygody. Jednak dopiero w 1920 roku odbyły się pierwsze futbolowe potyczki, a rywalami miejscowych piłkarzy były zespoły z Czernichowa, Bielan, Tyńca czy Liszek, czyli sąsiedzi. W 1927 roku działalność została usankcjonowana, ale dopiero po wojnie we wspomnianym 1947 roku klub został zarejestrowany. Jest to więc siedemdziesięciolatek z historią sięgającą 107 lat! Pierwszym Prezesem Klubu wybrano Piotra Jasiołka, a zespół zgłoszono do rozgrywek. Losy Klubu toczyły się ze zmiennym szczęściem. W 1982 roku Klub przeżył pożar tracąc cały swój dorobek. Zaczynano od przysłowiowego zera. Już po roku awans do B klasy, a po kolejnych dwóch historyczny do klasy A. Debiut znakomity – 7 miejsce! Niestety przykre zdarzenia, o których w dniach Jubileuszu nie wspominajmy – spowodowały, że zespół zdegradowano do najniższej klasy C.

W tej właśnie klasie Piast pod wodzą nowego Prezesa Stanisława Jagochy rozpoczął rywalizację. Na kolejny awans trzeba było czekać do 1999 roku. Obecnie zespół występuje ze zmiennym szczęściem na boiskach szóstej klasy rozgrywkowej, ale oczkiem w głowie Zarządu, któremu przewodzi Grzegorz Boroń jest młodzież.

Uroczysta Gala Jubileuszowa zaplanowana została na 22 lipca. Sportowe Lato z Piastem, gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych, podsumowanie wieloletniej działalności, a także koncerty, piknik i zabawa taneczna to główne punkty programu jubileuszowych obchodów.

Klubowi składamy serdeczne życzenia dalszej owocnej działalności na rzecz Wołowickiej społeczności!