Sukces piłkarek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Małopolanki w składzie z 7 zawodniczkami Zrzeszenia z brązowym medalem!

Nasze Zrzeszenie prowadząc szeroko zakrojoną akcję popularyzacji piłki nożnej dużą uwagę poświęca rozgrywkom dla dziewcząt. Wiele dziewcząt uczestniczy w rywalizacji w ramach „Wakacji z piłką nożną”, którą od pięciu lat na terenie całej Małopolski prowadzimy. Kuźnią talentów są także inne rozgrywki, szczególnie „małe piłkarskie kadry czeka”, turnieje powiatowe i gminne. Efektem tych działań jest, że nasze młode piłkarki są zauważane i powoływane do reprezentacji Małopolski do rozgrywek na szczeblu krajowym.

Najświeższym przykładem jest zakończony w Pionkach finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do małopolskiej reprezentacji trafiły: wychowanka Słomniczanki obecnie grająca w Bronowiance Julia Basta, Gabriela Stalmach i Patrycja Przybyłko z Naprzodu Sobolów oraz Natalia Topa, Maria Topa i Sonia Jurka z Respektu Myślenice oraz Gabriela Janicka z Olimpii Osieczany. Trenerem zespołu był szkoleniowiec Naprzodu Sobolów Piotr Bukowiec.

Małopolanki spisały się znakomicie wywalczając brązowe medale!
W grupie najpierw uległy Lodzi 1:4, potem wygrane 7:0 z Pomorzem i 1:0 z Mazowszem dały przepustkę do strefy medalowej. W meczu o brąz Małopolanki wygrały 2:0 z Dolnym Śląskiem i wymarzone medale stały się faktem!

Warto nadmienić, że w IV edycji Wakacji Julia Basta jako zawodniczka Słomniczanki Słomniki została uznana za najlepszego zawodnika turnieju finałowego dystansując swych rówieśników!