Małopolskie wiosenne biegi przełajowe Małopolskiego Zrzeszenia LZS i szkół rolniczych – udana impreza na krakowskich Błoniach

Biegi przełajowe organizowane wiosną i jesienią przez Małopolskie Zrzeszenie LZS zawsze cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży całego województwa. Nie inaczej było i tym razem. Na stadion KS Zwierzyniecki gdzie zlokalizowano tradycyjnie już od wielu lat miejsce startu i mety przyjechali uczniowie z pięciu powiatów i tyluż szkół rolniczych. Biuro zawodów kierowane przez znanego działacza Zrzeszenia Leszka Rzeszutę przyjęło ostatecznie zgłoszenie 157 amatorów biegania. Po otwarciu imprezy, której dokonał wiceprezes Zrzeszenia Jacek Kucybała sędzia główny  Kazimierz Nowak z Tarnowa dał sygnał do startu dla dziewcząt uczących się w szkołach podstawowych. Kilometrowy dystans najszybciej pokonała Aneta z Bochni wyprzedzając tarnowianki Milenę Bakalarz i Erykę Brach. W kolejnym biegu do rywalizacji przystąpili ich rówieśnicy, a najlepszy na trzy okrążenia okazał się Mateusz Zębala z Miechowa, który udanym finiszem wyprzedził Gorliczan Miłosza Staniszewskiego i Sławomira Świerzowskiego.

Kolejne dwa biegi to popisy gimnazjalistów. Patrycja Klęsk i Jakub Ponisz z Bochni okazali się najlepsi wyprzedzając odpowiednio Oliwię Roman (Bochnia) i Tarnowiankę Karolinę Sadlak oraz Jakuba Durlaka z Gorlic i Michała Durbasa z Miechowa.

Bieg dziewcząt uczących się w klasach I i II szkół ponadpodstawowych i rolniczych wygrała Weronika Kukuczka z Gorlic oraz Patrycja Jacewicz z ZS Łapanów wyprzedzając Magdalenę Ciękałę z ZSIŚM Kraków i Aleksandrę Markowską z ZSCKU Radocza. Wśród chłopców najlepiej zaprezentowali się Radosław Zieliński z Gorlic wyprzedzając Kamila Leśniaka z Bochni oraz Adrian Guguła z ZSCKU Radocza przed Jakubem Młyńskim z ZS Łapanów i Szymonem Kwietniem z ZS Piotrkowice Małe.

W najstarszej kategorii wiekowej, czyli biegaczek i biegaczy klas III i IV zwyciężali: Gabriela Wolak z Bochni i Adrianna Kowalska z ZS Giebułtów oraz Mateusz Bzdyl (Bochnia) i Karol Moskała (ZSCKU Radocza). Miejsca na podium wśród uczniów szkół rolniczych wywalczyli także Małgorzata Lubaszek i Patrycja Raś z Piotrkowic Małych oraz Norbert Knapik z Radoczy i Krzysztof Pluta z Piotrkowic Małych.

Rywalizację szkół rolniczych wygrał Zespół Szkół Piotrkowice Małe wyprzedzając ZS CKU Radocza, ZSIRiŚ Kraków, ZS Łapanów i ZS Giebułtów. Klasyfikację powiatową wygrał powiat bocheński przed Gorlicami, Tarnowem, Miechowem i Krakowem. Warto nadmienić, że szczególne powody do zadowolenia mieli opiekunowie i uczniowie z Miechowa. W imprezie wystartowali po raz pierwszy i zwycięstwo Anety Kaji oraz trzecie miejsce Michała Durbasa to duży wyczyn i zachęta do stałej obecności w kolejnych biegach na krakowskich Błoniach.

Najlepsi otrzymali z rąk Prezesa Kucybały,  dyrektora KS Zwierzyniecki Ryszarda Ciesielskiego i trenerów Ryszarda Jasicza oraz Tomasza Świerzowskiego medale, dyplomy oraz w rywalizacji drużynowej okazałe puchary.

Humory wszystkim dopisały, piękna pogoda, świetna atmosfera to wszystko sprawiło, że wszyscy już niecierpliwie oczekują na kolejne biegi zaplanowane jesienią. A może – wzorem Miechowa – na starcie pojawią się kolejne szkoły i powiaty?