Ruszyła V edycja „Wakacji z piłką nożną” – zapraszamy młodzież z Małopolski na boiska

Z inicjatywy Województwa Małopolskiego w 2013 roku przeprowadzono na terenie naszego województwa turnieje piłkarskie dla trzynastolatków i młodszych, którzy wypoczynek wakacyjny postanowili spędzić na sportowo. W 2015 roku zaproponowano selekcjonerowi naszej kadry narodowej Adamowi Nawałce przyjęcie tytułu Ambasadora Projektu. Trener Nawałka,   przyjął  tytuł i osobiście otworzył trzecią edycję turnieju w Skale. Tegoroczna impreza to już piąta, jubileuszowa edycja. Tradycyjnie już Honorowy Patronat nad imprezą objął Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego. Ambasador Adam Nawałka kieruje do wszystkich uczestników serdeczne pozdrowienia i miejmy nadzieję, że znajdzie czas by w mimo swoich rozlicznych  obowiązków,  odwiedzić  któryś  z turniejów oraz  jego uczestników.

 

Wszyscy mamy cichą nadzieję, że w tej edycji spotkamy  następcę Roberta Lewandowskiego, jednego z najlepszych na świecie piłkarzy .

Impreza startowała w 2013 roku  od przeszło trzystu   zespołów, a jej ubiegłoroczna,  czwarta odsłona to już 750 zespołów i ponad 10 000 dziewcząt i chłopców, którzy w cztero-stopniowym systemie wyłonili triumfatora. Beskid Andrychów w wielkim stylu sięgnął po zwycięstwo gromiąc w finale Górali z Nowego Targu i odebrał piękny puchar z rąk Marszałka Jacka Krupy i Prezesa Krajowego Zrzeszenia LZS Władysława Kosiniaka – Kamysza.

Mamy też, skromną satysfakcję , gdyż kilku najlepszych zawodników i zawodniczek naszego

turnieju trafiło do prezentacji Polski i kadry  województwa małopolskiego.

Zaszczytu otwarcia V edycji  dostąpiły Proszowice. 21 czerwca z udziałem ośmiu zespołów wicemarszałek województwa Wojciech Kozak dokonał Małopolskiej inauguracji i wraz Dyrektorem Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Tomaszem Urynowiczem wykonali pierwsze piłkarskie podania Wakacji 2017! W otwarciu wzięli także udział Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy wraz z zastępcą Iwoną Latowską,  a także Prezes Małopolskiego Zrzeszenia LZS Jacek Doniec i jego zastępca Jacek Kucybała.

Turniej wzorem lat ubiegłych przebiegać będzie w czterostopniowej formie rywalizacji. Do 22 lipca turnieje gminne, do 29 lipca powiatowe, a pięć subregionalnych do 12 sierpnia. Dziesiątka najlepszych zespołów (po dwa zespoły z każdego subregionu) zagra 19 sierpnia w Swoszowicach na stadionie WLKS Krakus wielki finał.

Dla czterdziestki najlepszych uczestników w dniach 20 – 27 sierpnia w Zawoi  zorganizowany zostanie obóz sportowy, który poprowadzą trenerzy zwycięskich  zespołów i będzie to niejako zwieńczenie jubileuszowej rywalizacji.

Każdy turniej od szczebla najniższego do finału to możliwość nie tylko rywalizacji ale również element doskonalenia swych piłkarskich umiejętności, sportowego i aktywnego  spędzania wakacji, łez radości ze zwycięstw i co jest nieuniknione także przeżycia porażek.

Zapraszamy wszystkich chętnych, liczymy na kolejny rekord, celujemy w pokonywanie kolejnych granic. A może uda się zbliżyć do 1000 drużyn! Wszystko zależy od Was!

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Tu znajdziecie szczegółowy regulamin imprezy, a także niezbędne dokumenty do zgłoszenia się do zawodów oraz protokół z meczu.

Zapraszamy do śledzenia relacji na naszej stronie www.wakacjezpilka.pl z kolejnych zawodów.

 

Pamiętajmy. Jeżeli WAKACJE – TO TYLKO Z PIŁKĄ NOŻNĄ !!!