Orlęta Rudawa – 70 lat działalności na rzecz rozwoju sportu – Jubileusz uświetni oddanie pięknego obiektu

Już tylko dni dzielą mieszkańców Rudawy i całej Gminy Zabierzów od pięknego Jubileuszu 70-lecia działalności LKS Orlęta. Powstały w 1946 roku Klub zapisał się w historii sportu zarówno naszego Zrzeszenia jak i całej Małopolski. Działalność sportowa Orląt to głównie piłka nożna. Zmienne były koleje losu rudawskiego klubu, który obecnie występuje w krakowskiej B klasie. Do awansu w zakończonym sezonie zabrakło tak niewiele – Prezes Andrzej Kaczmarczyk mówi ze smutkiem – zaledwie dwa punkty… ale na nowy jubileuszowy sezon cel jasny! Awans do A klasy! Mamy w klubie ponad 90 piłkarzy, głównie młodzież grającą w trzech zespołach prowadzoną prze trenera Łukasza Marszałka.

Trenerem pierwszego zespołu jest znany były piłkarz Józef Molik, który swoją wiedzą chętnie się dzieli doglądając młodych adeptów futbolu w rudawskim klubie.

W czasie uroczystej gali przyjdzie czas na wspomnienia, ale najważniejsza część to oddanie do użytku pięknego budynku stanowiącego zaplecze szatniowo-administracyjne. Uroczystości rozpocznie msza św. w intencji działaczy, a pewnie wszyscy łączyć się będą we wspomnieniu śp. Zbigniewa Zwolińskiego, który kilka dni temu odszedł na wieczną wartę nie doczekawszy Jubileuszu, którego tak oczekiwał.

Mecz pokoleń tak nazwany jest sportowy fragment uroczystości. Zagrają piłkarze I-szej drużyny, a ich rywalami będą oldboje Klubu.

Długa i piękna jest lista osób, które w czasie uroczystej akademii odbiorą wyróżnienia i odznaczenia. Nie zabraknie tych nadanych przez nasze Zrzeszenie. Wśród odznaczonych nie zabraknie byłych piłkarzy i działaczy: Zbigniewa Koźbiała, Piotra Brochowskiego, Jana Pawlikowskiego, Leonarda Koźbiała, Witolda Ślusarskiego, Emila Muchy, Adama Nachela, Adama Mikołajskiego, Kazimierza Kurka, Krzysztofa Golca, Stanisława Pawlikowskiego, Ryszarda Firka, Dariusza Kopońki, Henryka Maciejewskiego, Adama Korbiela i Adama Wiśniewskiego. Przyznane odznaczenie śp. Zbigniewowi Zwolińskiemu odbierze Rodzina.

 

Wśród wyróżnionych znaleźli także obecny Prezes Andrzej Kaczmarczyk oraz Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan. Należy także wspomnieć, że wielkim Przyjacielem Klubu służącym od lat pomocą i radą jest zarówno Adam Nawałka senior jak i Jego Syn – trener naszej narodowej jedenastki Adam. Organizatorzy mają nadzieję, że odwiedzi On w dniu Jubileuszu Rudawę sprawiając radość uczestnikom uroczystości 70-lecia Klubu.