Złoty Jubileusz Spartaka Wielkanoc – Gołcza

W sobotę 14 sierpnia w leżącej w powiecie miechowskim Wielkanocy Gołczy odbędą się obchody pięćdziesięciolecia powołania Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Spartak. Wizytówką klubu jest sekcja piłki nożnej, w której ongiś występowali znamienici zawodnicy. Najsłynniejszy to były wielokrotny reprezentant kraju Andrzej Iwan, który w Spartaku grał w latach 1996/2002, a także Kazimierz Gazda grający trener w latach 1995-2000.

Obaj znani są głównie z czasów ich gry w krakowskiej Wiśle, a do tego duetu należy jeszcze dodać Adama Mikosia.

Aktualnie pierwszy zespół Spartaka występuje w A klasie, do której po raz pierwszy awansował w sezonie 1996/7. Przygoda w tej klasie trwała tylko jeden sezon, a ponownie bramy A klasy dla Jubilata otworzyły się w sezonach 2004/5, 20079 i 2012/3. Sympatycy zespołu wspominają także z rozrzewnieniem sezon 2007/8 kiedy to zespół zrobił furorę w Pucharze Polski dochodząc aż do V rundy i dopiero przeszkoda jaką stał się MKS Proszowice nie została sforsowana.

Uroczystości Jubileuszowe rozpocznie msza święta w kościele parafialnym, a potem mecz oldbojów z zaprzyjaźnioną Maszycanką Maszyce. Liczne grono działaczy i byłych graczy Spartaka zostanie także uhonorowanych przez Zrzeszenie, a Złote Honorowe Odznaki LZS otrzymają: Wiesław Syguła, Zbigniew Pardała i wójt Gołczy Lesław Blacha. Srebrne Odznaki: Paweł Pysz, Stanisław Sosnowski, Stanisław Gajos, Leszek Lipka, Piotr Toboła, Marek Kurkiewicz, Jerzy Piekoszewski, Zbigniew Kośmider, Andrzej Kurkiewicz i Prezes Przemysław Mitela, a Brązowe Tadeusz Pacek, Leszek Herian, Tadeusz Wojda i Tadeusz Szymborski.

 

Gratulujemy Jubilatowi, a wszystkim sympatykom Klubu życzymy wielu sportowych sukcesów!