Ostatni akord VI edycji wakacji z piłką nożną – Fablok Chrzanów szturmem trafia na listę triumfatorów!

W upalny sobotni dzień 18 sierpnia na stadionie WLKS Krakus Kraków w dzielnicy Swoszowice odbył się finałowy turniej kończący tegoroczną rywalizację w ramach projektu Województwa Małopolskiego realizowanego przez Małopolskie Zrzeszenie. Patronem Honorowym imprezy był Marszałek Małopolski Jacek Krupa, a Ambasadorem Adam Nawałka.
Impreza podzielona na cztery stopnie współzawodnictwa od gminnych poprzez powiatowe subregionalne zwieńczył wielki finał na starcie, którego zobaczyliśmy 10 zespołów reprezentujących pięć subregionów. Tegoroczne wakacyjne granie to blisko 170 turniejów, prawie 700 drużyn i około 11 tysięcy uczestników.

Warto podkreślić stale wzrastającą ilość gmin w których odbywają się zawody, to już prawie 90% wszystkich z naszego województwa! Obserwujemy także stałą tendencje wzrostu grających dziewcząt. W zakończonej edycji zagrało już 7 zespołów żeńskich, a w wielu innych odnotowano ich obecność.

Swoszowicki finał zdominowali gracze Fabloka Chrzanów, którzy w wielkim stylu najpierw wygrali rywalizację grupową, a potem w półfinale uporali się z LKS Łapsze Niżne 4:1 by w finale pokonać po bramkach Piotra Zielińskiego i Tomasza Dusika kryspinowskiego Lotnika. Na trzecim stopniu podium turniej zakończyła Kalwarianka po wygranej 3:1 z zespołem Łapsz Niżnych.

Turniej otrzymał znakomitą oprawę. Zespołom gratulowali i wręczali nagrody członek Zarządu Województwa Małopolskiego Grzegorz Lipiec oraz przedstawiciele Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Dawid Zacharski, Departamentu Piłki Amatorskiego PZPN Paweł Palusiński oraz naszego Zrzeszenia prezes Jacek Doniec, wiceprezes Jacek Kucybała, skarbnik Czesław Sadko i sekretarz Józef Regulski. Gospodarzy obiektu reprezentowali prezes WLKS Jacek Koziarowski i kierownik klubu Zbigniew Biłka.
Szczegółowe sprawozdanie zarówno z finału jak i wcześniejszych turniejów można znaleźć na naszej stronie www.wakacjezpilka.pl na którą zapraszamy.