Pięć medali naszych lekkoatletów na Mistrzostwach Zrzeszenia w Słubicach! Maria Put podwójnie złota! Joanna Pawłowska, Natalia Ćwik i Karol Armuła w blasku srebra!

Znakomicie spisali się nasi reprezentanci na zakończonych w Słubicach Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia. Małopolscy lekkoatleci zdobyli łącznie 5 medali w kategoriach U-20 i U-18 w tym dwa złote i trzy srebrne.

 

W biegach na 800 i 1500 metrów bezkonkurencyjna była Maria Put z ULKS Fajfer 2001 Łapanów uzyskując czasy na krótszym 2:15,20 i 4:37,53 na dłuższym dystansie. Na 800 m tuż za Marysią przybiegła Jej koleżanka klubowa Joanna Pawłowska z czasem 2:15,53 – a więc dublet podopiecznych trenerów Stanisława Karasia i Wojciecha Kubicza!

 

W rywalizacji U-18 podopieczna Ryszarda Jasicza z MLUKS Tarnów Natalia Ćwik sięgnęła po srebro na dystansie 200 metrów. Warto dodać, że była to najliczniej obsadzona konkurencja Mistrzostw – na starcie pojawiło się bowiem aż 40 sprinterek – więc sukces tym cenniejszy.

 

W biegu na 3000 metrów srebrny medal wywalczył zawodnik Kraków Athletic Team szkolony przez Grzegorza Sobczyka – Karol Armuła.

Miejsce tuż za podium wywalczył w rzucie oszczepem Michał Trzósło z Fajfera Łapanów.

 

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom pięknego sukcesu!