Powiat Proszowice i Zespół Szkół z Piotrkowic zwycięzcami Wiosennych Biegów Przełajowych na krakowskich Błoniach

Tradycyjnie już rozgrywane na krakowskich Błoniach Wiosenne Biegi Przełajowe Małopolskiego Zrzeszenia LZS tym razem wielu potencjalnych uczestników zniechęciła fatalna aura, która panowała w naszym regionie. Tymczasem czwartkowy dzień przyniósł radykalną zmianę i prawdziwie wiosenną pogodę idealną dla amatorów biegania. Niech żałują ci, którzy nie przybyli na stadion Zwierzynieckiego!

Organizatorzy ostatecznie postanowili przeprowadzić sześć biegów, a na starcie do rywalizacji przystąpiło 80 młodych biegaczy reprezentujących trzy szkoły rolnicze i cztery powiaty. Klasyfikację szkół zdominował Zespół Szkół z Piotrkowic wyprzedzając ZS CKU z Radoczy oraz ZS Giebułtów.

Rywalizację powiatową wygrała młodzież powiatu proszowickiego przed powiatami bocheńskim, tarnowskim i krakowskim.

Wszystkie biegi przeprowadzono na dystansie 1000 metrów z wyjątkiem rywalizacji najstarszych uczniów, którzy biegali na 1500 metrów.

W poszczególnych kategoriach na medalowych miejscach ukończyli zawody:

Weronika Najberek przed Anitą Sztando (obie Tarnów) wśród uczennic klas V i VI szkół podstawowych oraz w tej samej kategorii wśród chłopców Kacper Zdebski z Bochni przed Michałem Migrałą z Tarnowa i Przemysławem Piwowarczykiem z Tarnowa.

Rywalizację gimnazjalistek wygrała Patrycja Jacewicz przed Sylwią Leśniak – obie z Bochni. Najlepszym gimnazjalistą okazał się Konrad Trojak wyprzedzając Dawida Włudykę i Kamila Czupera – wszyscy z Bochni.

Krystyna Madej przed Klaudią Kaczor i Agnieszką Luty – to rezultat biegu dziewcząt z klas młodszych szkół ponadgimnazjalnych. Cała trójka medalistek to uczennice powiatu proszowickiego. W tej samej kategorii najlepszą biegaczką uczącą się w szkole rolniczej okazała się Adrianna Kowalska z ZSR Giebułtów, a kolejne miejsca na podium przypadły w udziale Karolinie Koźbiał z ZS CKU Radocza i Natalii Nowak z ZS Piotrkowice.

Kamil Czekaj i Krzysztof Kokosiński z Proszowic w takiej kolejności minęli metę w kolejnym biegu wyprzedzając Bartłomieja Surgę z krakowskiego OHP. Bieg chłopców uczących się w szkołach rolniczych zdominowali uczniowie ZS CKU Radocza zdobywając komplet medali. Wygrał Michał Gracjasz przed Karolem Moskałą i Adrianem Gugułą.

Najstarsze klasy to sukces Pauliny Górak z Tarnowa, Mateusza Bzdyla z Bochni, Aleksandry Nowak z ZS Piotrkowice i Dawida Drabczyka z ZS CKU Radocza. Miejsca medalowe wywalczyli także Justyna Depta OHP Kraków, Krystian Głowa Proszowice oraz Dawid Wilk ZS Giebułtów i Karol Łukasz ZS Piotrkowice.

Po zakończeniu ostatniego biegu sędzia główny Bartłomiej Golec podkreślił, że były przygotowane perfekcyjnie, a młodzi biegacze pokazali wysokie umiejętności. Trudno temu się dziwić bowiem w stawce oglądaliśmy zawodniczki i zawodników liczących się już na arenie krajowej, że wspomnę tu o Paulinie Górak, która niedawno wygrała ogólnopolskie bieg górski.

Imprezę otworzył Prezes Honorowy Zrzeszenia Mieczysław Nowakowski, a medale i wyróżnienia wręczali także Prezes Zrzeszenia Jacek Doniec i przedstawicielka Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa Monika Flis.

Imprezę uzyskała wsparcie finansowe Gminy Miejskiej Kraków.