Rusza czwarta edycja wakacji z piłką nożną – pierwszy turniej w Radziszowie.

Z udziałem sześciu zespołów na boisku LKS „Radziszowianka” w Radziszowie odbędzie się inauguracyjny turniej młodych adeptów piłki nożnej w ramach projektu „Wakacje z piłką nożną”. To już czwarta edycja wspaniałej imprezy dla tysięcy młodych Małopolan, którzy przez całe wakacje rywalizować będą w kilkustopniowej rywalizacji, by pod koniec sierpnia wyłonić zwycięzcę. W tym roku zaszczytu pierwszego gminnego turnieju dostąpił Radziszów, a swój udział w ceremonii otwarcia zapowiedział Patron Honorowy Projektu Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, a także Tomasz Urynowicz Dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego oraz Jacek Kucybała skarbnik Rady Głównej Zrzeszenia i Tomasz Ożóg Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

W pierwszym tegorocznym turnieju swój udział potwierdziło sześć zespołów: „Rzozovia” z Rzozowa, „Skawinka” ze Skawiny, Parafialny Klub Sportowy „Millenium” Skawina, drużyny środowiskowe z Woli Radziszowskiej i Kopanki oraz gospodarze czyli „Radziszowianka”.

Warto nadmienić, że „Wakacje z piłką nożną” to inicjatywa Województwa Małopolskiego realizowana przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe od 2013 roku, której adresatem jest młodzież Małopolski spędzająca wakacje w miejscu zamieszkania. Impreza promuje zdrowy i aktywny tryb życia.

Turniej jest czterostopniowy – na początek eliminacje gminne, a następnie powiatowe, subregionalne i Małopolski Turniej Finałowy, który przewidziany jest w dniu 20.08.2016 r. na obiektach sportowych WLKS „Krakus” Swoszowice.

Najlepsi zawodnicy turnieju finałowego wezmą udział w 7-dniowym obozie sportowym, który wzorem poprzedniej edycji odbędzie się w Zawoi. Prawo udziału w zawodach mają 12-osobowe drużyny, a wszystkie turnieje zaplanowano na boiskach trawiastych lub na boiskach typu „Orlik”.

Impreza rozwija się bardzo dynamicznie. W 2013 roku na boiskach pojawiło się około 5000 dzieci, w kolejnym roku to już 7000, a w roku ubiegłym przekroczono 9000 uczestników. Czas na dwucyfrówkę!

Należy podkreślić, że turniej stanowi dla większości dzieci niejednokrotnie pierwszą możliwość w zorganizowanej rywalizacji sportowej, a najlepsi – wyławiani przez trenerów, bacznie oglądających zmagania – kontynuują swoją życiową pasję w klubach ligowych.

Rangę turnieju podkreśla Patronat Honorowy Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz fakt, że Ambasadorem Projektu jest Adam Nawałka – selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej.

 Wszystkich sympatyków turnieju zapraszamy na specjalną stronę turnieju www.wakacjezpilka.pl gdzie znajdą się relacje ze wszystkich zawodów, a także serwisy fotograficzne i wiele ciekawostek przybliżających młodych uczestników piłkarskiej wakacyjnej przygody.