Staszkówka Jelna w blasku złota! Wspaniała passa małopolskich drużyn trwa!

Trwa zwycięska passa zespołów Małopolski uczestniczących w krajowych finałach Ogólnopolskiego Turnieju LZS „Piłkarska Kadra Czeka”. Areną kolejnego finału była Świdnica, gdzie z udziałem 9 drużyn odbył się już XXI Turniej będący jednocześnie Krajowym Czempionatem Krajowego Zrzeszenia LZS. Obrończynie tytułu UKS 3 Weronica Staszówka Jelna udźwignęły trudną rolę faworytek i ponownie zgarnęły pełną pulę stając na najwyższym stopniu podium i odbierając zasłużenie złote medale!

Z uwagi na potężny upał  organizatorzy w trosce o zdrowie dziewcząt zdecydowali zespoły podzielić na trzy grupy, a czas gry skrócić do 50 minut (2×25) a finały do 40 minut (2×20).  Nasze piłkarki trafiły do grupy B i będąc zdecydowanym faworytem po wygranych 13:0 z LKS Astoria Szczerców Junior (woj. łódzkie) i 3:0 z LKS Rolnik Biedrzychowice (woj. opolskie) zapewniły sobie awans do finału.

W walce o pierwsze miejsce dziewczęta ze Staszkówki i Jelnej pokonały 2:0 KSP Kielce i 2:1 KKPK Polomarket Konin, a obydwa mecze były bardzo emocjonujące i stały, mimo upału, na dobrym poziomie. W walce o drugie miejsce piłkarki z Kielc pokonały 1:0 rywalki z Konina. A potem już taniec radości, nagroda, ta najważniejsza wspaniały puchar, finansowa od firmy JAKO (voucher na kwotę 2000 zł), złote medale, a także sprzęt piłkarski. Była także nagroda indywidualna dla Kingi Hebdy, którą uznano za najlepszą bramkarkę turnieju.

Złote medalistki trenują pod okiem wytrawnego szkoleniowca Michała Bąka wspomaganego przez prezesa Wojciecha Mroza w Klubie powstałym w 2010 roku mającym swoją siedzibę w Jelnej (gm. Gródek nad Dunajcem, pow. nowosądecki). W nazwie widnieje jeszcze jedna miejscowość, czyli Staszkówka (gm. Moszczenica, pow. gorlicki), gdzie działa jego filia. Bardzo dobrze znana nie tylko już w Małopolsce „Trójeczka” zajmuje się tylko i wyłącznie szkoleniem dziewczynek. Uczestniczą w centralnych Ligach Juniorek U15 i U17 oraz I lidze kobiet. Najbardziej znaną zawodniczką jest Paulina Tomasiak, która ma już za sobą występy w reprezentacji Polski seniorek. Kilka zawodniczek zasila kadry młodzieżowe.

Stałym szkoleniem objętych jest około 150 zawodniczek, a treningi odbywają się zarówno w Jelnej jak i Staszkówce. Zajęcia prowadzą Wojciech Mróz jak i Michał Bąk,  nauczyciele WF-u w tych szkołach. Warto nadmienić, że w treningach biorą udział także zawodniczki z okolicznych gmin i powiatów – wszak marka jaką sobie wyrobił Klub powoduje, że z naborem nie ma kłopotu. Rodzice młodych piłkarek wiedzą, że mają one zapewnioną nie tylko ścieżkę rozwoju, ale także po zakończeniu edukacji na szczeblu podstawowym możliwość podjęcia nauki w jednej ze szkół w Nowym Sączu, w których są klasy sportowe, z którymi klub współpracuje.

Przedstawiamy skład naszych złotych medalistek: Skład zwycięskiej drużyny: Kamila Lichoń, Kinga Hebda, Weronika Kaim, Natalia Duda, Natalia Golonka, Oliwia Sypień, Wiktoria Kalinowska, Martyna Oleksy, Julia Ciastoń, Jadwiga Ciastoń, Oliwia Górka, Weronika Kasprzyk, Gabriela Mróz, Amelia Steczyńska, Gabriela Górowska i Kamila Kumor.

Trudno się dziwić radości obu trenerom, którzy tak wspaniale przygotowali dziewczęta do zawodów. Oddajmy głos trenerowi Michałowi Bąkowi: „Świdnicki finał niewątpliwe stał na bardzo  wysokim poziomie piłkarskim, ale także organizacyjnym. Moja  drużyna pokazała się jak  z najlepszej  strony zostawiając kawał  serca  i sportowej  walki  o każdy  centymetr boiska zwłaszcza  decydujących o mistrzostwie meczach z KSP Kielce i Medykiem Konin.  Nie chcę wyróżniać indywidualnie bo każda z dziewczyn przyłożyła  cegiełkę do tego  sukcesu. Jeszcze chwilę na pewno będziemy  się cieszyć tym ogromnym sukcesem, a już pod koniec sierpnia startujemy z  nowym sezonem, gdzie nowe cele i zadania  będziemy  wyznaczać dla naszego  dalszego  rozwoju. Dziękuję wszystkim za wsparcie naszych działań, a szczególne słowa podziękowania należą się Małopolskiemu Zrzeszeniu, a szczególnie Panu Jackowi Kucybale, za udzielane wsparcie i pomoc”.

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom, trenerom i rodzicom wspaniałego sukcesu życząc kolejnych zwycięstw. Mamy nadzieję, że wiele spośród Nich trafi do kadr narodowych przynosząc chwałę Jelnej, Staszkówce i naszemu Zrzeszeniu!

Teraz przed nami odsłona rywalizacji chłopców. Do Zamościa wyjadą zwycięscy małopolskich finałów. W dniach 19-21 lipca na zamojskich obiektach pojawią chłopcy z Kalwarianki (rocznik 2008 i młodsi), tydzień później ich starsi koledzy (rocznik 2006 i młodsi) z Radziszowianki. Liczymy, że przykład dziewcząt podziała mobilizująco i spłyną do nas radosne wieści! Powodzenia trzymamy kciuki!

Autorem zdjęć jest Artur Ciachowski z portalu Fot. Swidnica24.pl, a poniżej raz jeszcze cały zespół wraz trenerami, rodzicami i opiekunami.