Trampkarze Krakusa Swoszowice pupilami Mikołaja!

W przeddzień dnia Świętego Mikołaja na parkiecie hali sportowej Bronowianki rozegrano tradycyjny już piłkarski turniej z udziałem trampkarzy urodzonych w latach 2005 i 2006. Do rywalizacji przystąpiło 4 zespoły, które systemem „każdy z każdym” wyłoniły najlepszych. Każdy mecz trwał 12 minut, a poziom poszczególnych spotkań i ich zaciętość świadczyła o dobrym już stopniu zaawansowania adeptów trenujących pod okiem trenerów Zbigniewa Biłki czy Tomasza Sasnala.

Wyniki poszczególnych spotkań

SP 132 – Złomex 0:1 br: Damian Mazurek 1
SP 151 – Krakus 0:4 br: Oskar Kmiecik 3, Rafał Nieć 1
SP 132 – SP 151 3:2 br: Mikołaj Rozpędyk, Mateusz Szopa i Marek Apostoł po 1 – Maciej Kościółek i Hubert Pabijan po 1
Złomex – Krakus 0:3 br: Oskar Kmiecik 2 i Jakub Pytko 1
SP 132 – Krakus 1:2 br: Mateusz Szopa 1 – Oskar Kmiecik 2
Złomex – SP 151 1:1 br: Patryk Sendor 1 – Hubert Pabijan 1

Kolejność końcowa turnieju

1 WLKS Krakus Swoszowice 3 9 9-1
2 LKS Złomex Branice 3 4 2-4
3 SP 132 3 3 4-5
4 SP 151 3 1 3-8

Dla zwycięskiego zespołu patron imprezy Św. Mikołaj ze swego przepastnego worka wyciągnął komplet piłkarskich strojów, a każdy z uczestników obok medalu także miłą słodką niespodziankę. Były oczywiście także medale, puchary i dyplomy, a potem smaczny posiłek.

Kapituła trenerów i organizatorów wskazała również najlepszego zawodnika, którym okazał się uczeń Szkoły Podstawowej Nr 132 Mateusz Szopa. Najlepszym golkiperem uznano strzegącego świątyni branickiego Złomexu Dawida Stefańskiego. Nie sprawił zawodu Oskar Kmiecik, który w podobnym turnieju z okazji Święta Niepodległości wygrał klasyfikację strzelców i po siedmiu celnych strzałach ponownie został „królem strzelców”. Nazwisko zobowiązuje i życzymy sympatycznemu piłkarzowi Krakusa dalszym goli, a może kiedyś dorównania do słynnego napastnika Wisły!

Oczywiście sympatyczny Święty otrzymał stosowne uprawnienia od Gminy Miejskiej Kraków, która ze swych środków wsparła tę jakże pożyteczną imprezę.

Oddajmy jeszcze głos trenerowi Zbigniewowi Biłce: „świetny pomysł ten Mikołaj na sportowo. Chłopcy bardzo lubią rywalizację, która jest przecież solą sportu. Organizacja bez zarzutu, także bardzo dobre i wychowawcze sędziowanie to wszystko składa się na to, że chce się w takich zawodach uczestniczyć!”

Skoro mowa o sędziach to komplementy otrzymali Stanisław Święch i Janusz Janik. Nad zdrowiem piłkarskiej młodzieży czuwała rat. Med. Anita Królik, a całość imprezy prowadził i komentował Jacenty Kowerski.

Nagrody i wyróżnienia w czasie zakończenia imprezy wręczali: zastępca dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa Paweł Opach, zastępca przewodniczącego MZ LZS Jacek Kucybała oraz sekretarz MZ LZS Józef Regulski.