Złota sztanga Małgorzaty Myjak z Nowosądeczanina Powroźnik na Mistrzostwach Europy w Izraelu.

Wspaniale rozwija się talent trenującej od czterech lat pod okiem Moniki Grzesiak sztangistki Małgorzaty Myjak. W przeprowadzonych w Ejlacie (Izrael) Mistrzostwach Europy U-15 Małgosia okazała się bezkonkurencyjna w kategorii wagowej 55 kg ustanawiając nowe rekordy Europy w rwaniu wynikiem 75 kg oraz w dwuboju 163 kg.

Małgorzata, uczennica I klasy krynickiego Zespołu Szkół Zawodowych w specjalności mechanik samochodowy, trafiła na pomost w wieku 12 lat. Jej wrodzone cechy właściwe do uprawiania podnoszenia ciężarów odkryła Pani Monika Grzesiak wówczas nauczycielka wf w Szkole Podstawowej w Powroźniku. Właściwie prowadzona szybko zaczęła odnosić sukcesy, a pierwszy odnotowała już w 2017 roku zajmując 4 miejsce na Mistrzostwach Europy w Kosowie w kat. 44 kg. Kolejny europejski czempionat to już bezapelacyjny triumf w kategorii 48 kg, a areną zmagań był Mediolan.

Warto nadmienić jeszcze, że na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Ciechanowie nie tylko błysnął talent Małgosi, ale również Szymona Tokarczyka, który wrócił do Powroźnika ze złotym medalem i rekordem życiowym 202 kg, pokonując magiczną granicę po raz pierwszy w swej karierze!

Bogaty jest plan startów tegorocznych, a główne imprezy to kolejne Mistrzostwa Europy już w kategorii do 17 lat i Mistrzostwa Świata, które odbędą się w listopadzie w stolicy Peru Limie.

Gratulujemy sukcesów zarówno Małgosi jak i Szymonowi oraz ich trenerce, trzymając kciuki za dalsze sukcesy – może doczekamy się olimpijczyków z Powroźnika!