UKS 3 Staszkówka Jelna i AP Orbita Bukowno zwycięskie w małopolskim finale turnieju „Mała piłkarska kadra czeka”

W krakowskich Swoszowicach z udziałem 9 zespołów odbył się małopolski finał turnieju „Mała piłkarska kadra czeka”.  Prawo startu miały dziewczęta i chłopcy urodzeni w 2005 roku i młodsi, a turniej tradycyjnie cieszył się dużą popularnością i charakteryzował się wysokim poziomem sportowym.

W finale dziewcząt o prawo gry w finale ogólnopolskim, który odbędzie się na Opolszczyźnie pod koniec lipca ubiegało się pięć drużyn.

Rewelacyjną formę zademonstrowały zawodniczki z Jelnej grające w zespole „UKS 3 Staszkówka”. Nie dały najmniejszych szans konkurentkom gromiąc kolejno: Olimpię Osieczany 7:0, Naprzód Sobolów 5:0, Respect Myślenice aż 14:1 i Victorię Gaj 11:0. 37 strzelonych bramek przy zaledwie jednej straconej to wyczyn godny uwagi. Drużynie prowadzonej przez Michała Bąka życzymy równie skutecznej postawy w opolskim finale.

Drugie miejsce przypadło Naprzodowi Sobolów (wygrane z Victorią i Respectem po 6:1 oraz Olimpią 5:0). Na trzecim miejscu sklasyfikowano Respect Myślenice po wygranych z Olimpią i Victorią po 2:1, a w ostatnim meczu Olimpia Osieczany okazała się lepsza od Victorii 2:0.

Najskuteczniejszą zawodniczką okazała się (co oczywiste) piłkarka z Jelnej Wiktoria Dudka, która trafiła do siatki rywalek aż czternastokrotnie!

Najlepszą zawodniczką uznano Magdalenę Mentel z Respectu, a bramkarką Klaudię Noszkowicz z Naprzodu.

Turniej chłopców był bardziej wyrównany, a o końcowym sukcesie Orbity Bukowno zadecydował bilans bramkowy, ponieważ bezpośredni mecz ze Skalanką Skała zakończył się polubownym 1:1. Orbita wcześniej wygrała z Grodem Podegrodzie 2:1 i Krakusem 5:0. Z tymi zaś rywalami Skalanka uzyskała wyniki 3:0 z Krakusem i 3:2 z Grodem. Ten ostatni mecz miał niesłychana dramaturgię. Jeszcze na 100 sekund przed zakończeniem Gród prowadził 2:0 i stracił w niespełna dwie minuty aż trzy gole! Smutek i łzy – ale taki jest sport, trzeba walczyć do końca. W ostatnim meczu turnieju swoją radość przeżyli też gospodarze pokonując Gród 4:3.

Zwycięski zespół Orbity prowadzony przez Radima Zouhara będzie reprezentował Małopolskę w finale, który w dniach 8-11.07 odbędzie się w Zamościu.

Królem strzelców turnieju został Kacper Bień ze Skalanki uzyskując cztery trafienia, najlepszym zawodnikiem Grzegorz Malinowski z Krakusa, a bramkarzem Dominik Tracz z Orbity.

Turniej w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych prowadzili sędziowie: Stanisław Święch, Łukasz Wójtowicz i Michał Bargiel.

Puchary, dyplomy i nagrody indywidualne (zwycięskie zespoły otrzymały komplety strojów sportowych) wręczali wiceprezes Małopolskiego Zrzeszenia Jacek Kucybała, sekretarz Józef Regulski oraz kierownik WLKS Krakus Zbigniew Biłka.

Składy zwycięskich zespołów.

UKS 3 Staszkówka Jelna – Anna Grybel, Paulina Piksa, Kamila Lichoń, Martyna Mastalerz, Kinga Hebda, Kamila Kumor, Wiktoria Dudka, Daria Skoczeń, Faustyna Majcher, Marta Wiejaczka, Gabriela Mróz i Anita Romuzga – trener Michał Bąk.

AP Orbita Bukowno – Dominik Tracz, Wojciech Trepka, Seweryn Kania, Łukasz Trepka, Igor Rogozik, Wiktor Lipiński, Jakub Sołtysek, Igor Kolleman, Krzysztof Ćwikła i Marcel Kąkol – trener Radim Zouhar.

Turniej ten zamknął tegoroczne zmagania, a Staszkówka i Orbita dołączyły do grona wcześniejszych zwycięzców w roczniku 2003 Olimpii Osieczany i Zatorzanki Zator.