IV edycja „Wakacji z piłką nożną” zainaugurowana w Radziszowie – uczniowie SP Rzozowa pierwszymi zwycięzcami

 

 

Podkrakowski Radziszów dostąpił zaszczytu otwarcia kolejnej – już czwartej – edycji piłkarskiego turnieju dla dzieci i młodzieży organizowanej przez Województwo Małopolskie i Małopolskie Zrzeszenie LZS. W sobotni poranek 11 czerwca na znakomicie przygotowany obiekt „Radziszowianki” przybyło sześć zespołów, które przystąpiły do pierwszej tegorocznej rywalizacji. Zanim jednak padły pierwsze bramki uroczystego otwarcia czwartej edycji turnieju dokonał w imieniu Patrona Honorowego Marszałka Małopolski Jacka Krupy – Tomasz Urynowicz Dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego, któremu asystowali burmistrz Skawiny Paweł Kolasa i wiceprezes Małopolskiego Zrzeszenia Jacek Kucybała.

„To są najlepiej wydane pieniądze, bardzo się cieszymy, że turniej zyskał taki prestiż w całym województwie. Młodzież ma możliwość rywalizacji, jesteśmy świadkami wspaniałej sportowej przygody, której towarzyszą wielkie pozytywne emocje. Urząd Marszałkowski pokrywa koszty organizacji wszystkich zawodów i nagród, a znakomitym wykonawcą zadania są działacze Małopolskiego Zrzeszenia LZS, których wspierają setki działaczy klubowych” – to znamienne słowa Dyrektora Urynowicza skierowane do zarówno tych co uczestniczyli w otwarciu w Radziszowie, jak i za naszym pośrednictwem do wszystkich, którzy wezmą udział w tym sportowym święcie trwającym przez całe wakacje.

Dla wszystkich uczestników, organizatorów wielkim wyróżnieniem jest, że już po raz drugi honorowym ambasadorem projektu jest selekcjoner naszej reprezentacji Adam Nawałka. Trener zapowiedział, że na pewno pojawi się w czasie finałowego turnieju, który zaplanowano na boiskach WLKS „Krakus” w Swoszowicach.

Turniej drużyn z gminy Skawina zakończył się zwycięstwem uczniów SP Rzozowa, którzy w finale okazali się lepsi od Skawinki 2:0. Kolejne miejsca zajęli: Milenium Skawina, UKS UL z Krakowa, Radziszowianka i SP Radziszów. Zespół z Rzozowa uzyskał kwalifikację do finału powiatu ziemskiego krakowskiego.

Zwycięski zespół prowadzony przez trenera Stanisława Ziarkę grał w składzie: Kamil Buras, Krzysztof Lupa, Arkadiusz Ziarko, Karol Barcik, Bartosz Skop, Mateusz Myśliwiec, Szymon Kotula i Mateusz Maślanka. W czasie zakończenia imprezy wręczono także nagrody indywidualne. Królem strzelców został Arkadiusz Ziarko, który pięciokrotnie trafił do bramek rywali, najlepszym bramkarzem uznano Mateusza Myśliwca, a najlepszym zawodnikiem grającego w Skawince Damiana Zabagło.

Kolejne turnieje już niebawem, a ze wszystkich na naszej stronie www.wakcjezpilka.pl szczegółowe relacje. Organizatorów zachęcamy do przesyłania informacji ze swych zawodów, a także materiałów fotograficznych, które uatrakcyjnią naszą stronę.