Jubileusze 70 – lecia Skawy Jaroszowice, Juvenii Prandocin i LKS Niedźwiedź

24

Zasłużone dla Małopolskiego Zrzeszenia kluby sportowe w najbliższym czasie obchodzić będą piękne Jubileusze siedmiu dekad swej działalności na rzecz młodzieży i swej społeczności lokalnej w zakresie propagowania szeroko pojętej kultury fizycznej.

Ludowy Klub Skawa został założony w 1946 roku, a swą działalność prowadzi głównie w sekcji piłki nożnej. Zakończony niedawno sezon Skawa zakończyła zwycięstwem rywalizacji w klasie C podokręgu Wadowice i awansem do klasy B odnosząc 13 zwycięstw, dwukrotnie remisując i ponosząc jedną porażkę. To piękny akcent Jubileuszu. Piłkarze Klubu, którego Prezesem jest Władysław Leszczyński, a trenerem Andrzej Zawadzki w zwycięskim sezonie występował w składzie Artur Chmiel, Zbigniew Godzik i Daniel Pawłowski (bramkarze), Damian Tatar, Bartosz Kołek, Grzegorz Fila, Ryszard Jucha, Mariusz Leń, Michał Pietrzak i Filip Meus (obrońcy), Łukasz Ramenda, Sławomir Mrugacz, Marcin Słupski, Marek Sobala, Marcin Ciepły, Dominik Chmiel i Łukasz Fila (pomocnicy) oraz napastnicy Jakub Pławny, Mariusz Słupski, Krzysztof Porębski i Mirosław Meus.

Na 26 czerwca w Jaroszowicach zaplanowano uroczystości związane z  siedemdziesięcioleciem działalności w których swój udział zapowiedzieli przedstawiciele samorządów lokalnych i Małopolskiego Zrzeszenia.

Dwa tygodnie później 10 lipca swój okrągły Jubileusz świętować będą sportowcy, działacze i sympatycy Juvenii w Prandocinie. Działalność Klubu to głównie piłka nożna. Pierwszy zespół sezon 2015/16 zakończył na bezpiecznym 9 miejscu w grupie I krakowskiej klasy A. Klub prowadzi także drugą drużynę, która występuje w klasie B w I grupie krakowskiej oraz juniorów starszych grających w klasie A. Prezesem Jubilata jest Andrzej Zdeb, a trenerem Jacek Skalski. W zakończonych rozgrywkach w barwach Juvenii wystąpili piłkarze, Bartłomiej Walka, Dariusz Ząbczyński (kapitan drużyny), Marcin Bursa, Piotr Dejworek, Mateusz Zdeb, Michał Grojec, Rafał Bursa, Marcin Włudarz, Mariusz Wojtyga, Mateusz Zębala, Maksymilian Kobiec, Konrad Nagło, Przemysław Lepiarczyk, Wiktor Komenda, Jarosław Krzyk, Mateusz Bajołek, Damian Sado, Ihor Łobanow, Adam Fundament, Karol Walka, Paweł Warchoł i Michał Osika. Do najważniejszych zadań Klubu Prezes Andrzej Zdeb wraz  Zarządem zalicza modernizację obiektu sportowego, który stanowić będzie motywację do awansu do ligi okręgowej, zapobieganie patologiom poprzez aktywne formy zdrowego stylu życia wśród młodzieży i systematyczny wzrost poziomu sportowego swych zawodników.

Na 14 sierpnia wyznaczyli sobie jubileuszowe spotkanie działacze kolejnego zrzeszeniowego Klub LKS Niedźwiedź. Historia tego Klubu to piękne karty zapisane przez piłkarzy, którzy na przełomie XX i XXI wieku stali się prawdziwą rewelacją na skalę ogólnopolską. Kolejne awanse w futbolowej hierarchii doprowadziły zespół na szczebel ówczesnej III ligi i do rywalizacji z Cracovią, Koroną Kielce, Sandecją Nowy Sącz, Hutnikiem, Stalą Rzeszów czy Motorem Lublin. Warto podkreślić, że w swym trzecioligowym debiucie piłkarze z Niedźwiedzia napsuli sporo krwi zamożnym rywalom kończąc rywalizację na 11 miejscu. Kolejny sezon już nie był tak udany, a finansowa rzeczywistość okazała się brutalna i zespół nie ukończył rywalizacji. Potem różnie się toczyły losy sympatycznego zespołu spod Słomnik. Obecnie trener Piotr Kocąb bezpiecznie poprowadził zespół w krakowskiej klasie A do piątego miejsca na co złożyło się 13 zwycięstw, 6 remisów i 7 porażek. Klub prowadzi także drugą drużynę oraz zespoły juniorów i młodzików. Więcej o historii Klubu przekażemy przed uroczystościami Jubileuszu.

 

Wszystkim trzem Jubilatom składamy życzenia dalszej dziesiątek lat owocnej działalności!