Podwójny triumf Grodu Podegrodzie w Małopolskim Finale Turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”

Znakomicie spisali się chłopcy trenowani przez Zygmunta Biela z LKS „Gród” Podegrodzie zwyciężając w zakończonych finałach turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”. Zarówno starsi urodzeni w 2001 jak i młodsi urodzeni w 2003 roku na boiskach swoszowickiego „Krakusa” nie dali szans konkurentom zwyciężając i tym samym uzyskując prawo reprezentowania Małopolski w finałach ogólnopolskich, które odbędą w Prószkowie (woj. opolskie) w pierwszej połowie lipca. W grupie młodszych Podegrodzianie zaczęli małopolski finał od remisu 1:1 z Lubomirem Wiśniowa, potem wygrane 3:2 z LKS Łękawica i 2:1 z Zatorzanką Zator. Srebrne medale przypadły w udziale Lubomirowi po kolejnym remisie 0:0 z Zatorzanką i rekordowej wygranej aż 8:0 z Łękawicą.

Tabela końcowa ukształtowała się tak:

Poz. Klub Mecze Punkty Br. strzelone Br. stracone
1 LKS Gród Podegrodzie 3 7 6 4
2 LKS Lubomir Wiśniowa 3 5 9 1
3 Zatorzanka Zator 3 2 2 3
4 LKS Łękawica 3 1 3 12

 

Skład zwycięskiego zespołu: Karol Kotlarz, Wiktor Gomółka, Przemysław Kumor, Kamil Rostocki, Szymon Kmiecik, Filip Kmiecik, Igor Mastalski, Krystian Olchawa, Mikołaj Wygoński.

Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Bartłomieja Kuchnię (Lubomir), zawodnikiem Adriana Kozaka (Zatorzanka), królem strzelców został zdobywca 4 goli zawodnik zwycięskiego Grodu Przemysław Kumor.

Rywalizację starszych adeptów na których czeka kadra przeprowadzono systemem pucharowym. Pierwszy półfinał to zacięty pojedynek Pomiędzy Prądnikiem Sułoszowa a Szkołą Piłkarską z Trzciany. Po bezbramkowym remisie w rzutach karnych 2:1 lepsi okazali się Sułoszowianie. Gród w drugim półfinale odarł z marzeń Watrę Zawoja wygrywając 6:0. Mecz o III miejsce to zwycięstwo Trzciany z Watrą 4:1, a finał dla Podegrodzia, które zaaplikowało trzy trafienia Prądnikowi zachowując czyste konto.

Zespół Zygmunta Biela wystąpił w składzie: Bartłomiej Kumor, Tomasz Matiaszek, Piotr Ciągło, Arkadiusz Momarcik, Dawid Maciuszek, Jakub Bodziony, Sebastian Szczygieł, Jakub Marcinkowski, Kacper Dyrek, Jakub Kotas, Patryk Wygoński, Bartłomiej Górecki, Marcin Chochorowski, Miłosz Kołaciak i Piotr Baranowski.

Najlepszym bramkarzem turnieju został uznany Jakub Pasionek (Trzciana), zawodnikiem Jakub Lewandowski (Prądnik) a królem strzelców Miłosz Kołaciak – 4 bramki.

To były udane turnieje, które zostały dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Zespołom Grodu gratulujemy i życzymy nawiązania do roku 2009 kiedy to ich starsi koledzy okazali się najlepsi w Polsce!