Kolarki Krakusa Swoszowice w blasku podwójnego złota!

Rewelacyjnie spisały w zakończonych w Godzieszach Wielkich koło Kalisza Mistrzostwach Polski juniorki młodsze podopieczne trenera Zbigniewa Klęka zdobywając dwa tytuły mistrzowskie!
Martina Stecka i Julia Rusnarczyk w jeździe dwójkami pędziły po złoto z prędkością 38,476 km/h pokonując czternastokilometrowy dystans w czasie 21:49:893 i wyprzedzając srebrne medalistki z Azalii Brzóza Królewska Brygidę Piersiak i Zuzannę Flis o prawie 30 sekund! Na trzecim stopniu podium zameldowały się Nikola Seremak i Nikola Wielowska z Duetu Goleniów.
W wyścigu juniorek, które miały do pokonania 20 km Ewelina Sikora i Aleksandra Dudzik zajęły tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsce minimalnie przegrywając walkę o brąz. Ale i tak jest doskonały start naszych zawodniczek i potwierdzenie wielkiej trenerskiej klasy Zbigniewa Klęka odkrywcy talentów Rafała Majki i Tomasza Marczyńskiego.

W ostatnim dniu Mistrzostw na starcie pojawiły się drużyny. Złote medalistki Martina Stecka i Julia Rusnarczyk uzupełnione Weroniką Grosicką przystąpiły do rywalizacji na dystansie 29 km. Nasza drużyna wystartowała w przeciwieństwie do pozostałych rywalek w trzyosobowym składzie ale to nie przeszkodziło w utrzymaniu równego tempa. A tempo imponujące 38,937 km/h i mimo wywrotki Weroniki udało się zdobyć złoto i to z przewagą ponad 24 sekund! Wielkie brawa dla wspaniałej złotej drużyny i jej trenera!

Najbardziej doświadczoną w ekipie jest trenująca kolarstwo już od czterech lat Martina Stecka. W ubiegłym roku wywalczyła górskie wicemistrzostwo Polski i takiż srebrny medal wspólnie z Weroniką Grosicką w jeździe parami. Julia Rusnarczyk najmłodsza w drużynie trenuje podobnie jak Weronika od dwóch lat i niedawno w Wysowej wywalczyła brązowy medal Górskich Mistrzostw Polski.
Mistrzynie z Krakusa dystans 29 km pokonały w czasie 44:41:248, srebrne medalistki z MLKS Wieluń wykręciły czas 45:09:208, a brązowe z KKS Azalia Brzóza Królewska 45:09:208.
Niezły występ odnotowali także juniorzy młodsi, którzy w składzie Marcin Karcz, Kacper Smreczek, Marcin Gołdyń i Dawid Czyszczoń zajęli ostatecznie VIII miejsce. Złoto wywalczyli chłopcy z UKS Copernicus – SMS Toruń.